FAQ

FAQ

Oczywiście. Ukończyłam kurs przeprowadzony przez Kurię. Mam stosowny dokument potwierdzający szkolenie.
Nie. Film mnie pasjonuje, ale uważam, że są ludzie, którzy, robią to lepiej ode mnie. Mogę za to polecić dobrego operatora.
Zależy to przede wszystkim od Was. To jaki chcecie klimat uzyskać na zdjęciach, będzie wyznacznikiem miejsc, które będziemy szukać. Chętnie słucham Waszych pomysłów, ale równie chętnie podpowiadam. Jednak jestem zdania, że miejsce na plener trzeba wcześniej przemyśleć, chociażby ze względu na porę roku, w której będziemy wykonywać sesję.
Wymagam od Was luzu, dobrego samopoczucia, uśmiechu zwariowanych pomysłów. Staram się by praca z aparatem była jak najmniej stresująca dla obu stron.
Proszę równocześnie o to abyście uczulili swoje rodziny odpowiednio wcześnie, że podczas ceremonii ślubu, w momencie przysięgi pracuje tylko fotograf (i operator kamery).
Doświadczenie mówi mi, że poziom zdjęć spada proporcjonalnie do ilości fotografów (często wujków, kuzynów z aparatami). W tłumie bardzo ciężko jest zapanować nad harmonią kadru, a podczas przysięgi mam zazwyczaj 2-3 minuty na wykonanie dobrych ujęć. Dlatego proszę, żeby zwrócić uwagę potencjalnym „dodatkowym” osobom fotografującym, aby podczas tego momentu wstrzymali się od robienia zdjęć. Myślę, że te ujęcia śmiało będą mogli uzyskać od Was w postaci plików elektronicznych.
Proszę Was również o zapewnienie mi miejsca podczas wesela. Wasze wesele to dla mnie 14-16 godzinny dzień pracy. Najchętniej zasiądę z zespołem muzycznym, który zazwyczaj dyktuje scenariusz tańców, zabaw oraz przerw.
W sezonie ślubnym będzie to od 90 do 120 dni od momentu wykonania sesji plenerowej. Staram się nie spieszyć z wykonywaniem swoich prac z tego względu, że uważam, że czas jest najlepszym edytorem zdjęć. Przeglądam fotografie wykonane podczas waszego wesela, wracam do nich wielokrotnie i wybieram te najciekawsze. Dlatego też wymaga to nieco więcej czasu. Album zostaje Wam na całe życie, więc chyba warto poczekać kilka dni dłużej.
Tutaj pole do popisu pozostawiam sobie. Album jest moją autorską wizją Waszego wesela. Dokładam wszelkich starań aby był kompleksowy, ciekawy, a nawet intrygujący. Proszę o pozostawienie mi całych kompetencji w tym zakresie.
Dostajecie je w wersji elektronicznej w plikach .jpg.